Yazmış olduğum YSA hep aynı cıktıları veriyor ( sadece ileri besleme )

Yazılım mühendisi öğrencisiyim. Kariyerime bu alanda devam ettirmek istediğimden dolayı yapay zeka çalışmaya başladım ve ilk olarak javada YSA yazdım. Yazmış olduğum YSA’ya geri beslemeyi daha eklemediğim için ilk çalıştırmada ağırlıkları 0-1 arasında random atıyorum. Aktivasyon fonksiyonu olarak sigmoid seçtim. Bir veri seti girdiğimde tahmin değerleri +1 -1 ( örneğin 55.090, 54.854, 54.30 ) arasında oynuyor. Aynı diyebilirim. Bunun normal bir durum olmadığını düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz ?

Bende size bir soru sorayım. YSA’da ağırlıklar nasıl güncelleniyor ?. Geri beslemeyi eklerseniz cevabınızı almış olacaksınız :slight_smile: İyi çalışmalar.

Ağırlıkları değiştirmek için 2 durum söz konusu.
1)Ara katman ile çıktı katman arası
2) Ara katmanlar arası veya ara katman girdi arasındaki ağırlıkların değiştirilmesi.
Bunların förmülleri var ve ben bunu ekliyeceğim zaten. Geri besleme olmadan tahmin sonuçlarında büyük hataların olması çok doğal bir şey. Benim merak ettiğim, ileri beslemesini yapmış olduğum modelin sürekli aynı değerde cıktı vermesi doğru mu :thinking: Sizede iyi çalışmalar :slightly_smiling_face: