Türkçe Speech to text, text to speech servisi

Merhabalar, bir projem için Türkçe üzerinden speech to text ve tam tersini yapabilecek bir servis arayışındayım veya bir kütüphane. Bu konuda Google’ın Cloud platformunda bir uygulamasını gördüm AWS’de de var ancak başkaları olup olmadığını merak ettim. IBM Watson Studio bu servise sahip ama Türkçe desteği yok. Azure’a bakmadım. Bunlar dışında Türkçe desteği veren belki Python üzerinde bir kütüphane veya başka bir API benzeri bir şey vardır diye de sormak istedim. Bilgisi olan ve paylaşmak isteyen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Speech to text için Google’dan daha iyisini bulamazsın büyük ihtimal (ki aradım bulamadım =)).

Text to speech için de aynısı geçerli, ama google’da bakınca ekstradan şunu buldum.

Bu arada aradığını, Google dışında yüksek performanslı verebilecek başka bir API/Kütüphane olduğuna da çok ihtimal vermiyorum. Ses datası bulmak, image/text datası bulmaktan kat kat daha zor olduğu için haliyle Google/Microsoft/Amazon/IBM/Nuance olmadıkça çalışması zor bir alan oluyor. Mozilla, Common Voice projesi ile o zorluk barını biraz aşağı indirmeye çalışıyor ama senin proje deadline’ına yetişmez büyük ihtimal =)