Tensorflow Training Anında Model Bulunamadı Hatası

Hayırlı günler,

Çok yeniyim bu alanda teşekkür ediyorum böyle bir platform için. Burada CPU tabanlı tensorflow kullanıyorum. Train anında model dosyası bulunamadı hatası alıyorum.

Aşağıdaki yazıdaki tüm adımları tanımladım.
Train için şu satırı çalıştırdım: https://github.com/EdjeElectronics/TensorFlow-Object-Detection-API-Tutorial-Train-Multiple-Objects-Windows-10#8-use-your-newly-trained-object-detection-classifier

Fakat şu şekilde hata almaktayım: C:\Users\esozeri\AppData\Local\Continuum\anaconda3\envs\tensorflow1\lib\site-packages\tensorflow\python\ops\gradients_impl.py:100: UserWarning: Converting sparse IndexedSlices to a dense Tensor of unknown shape. This may consume a large amount of memory.
"Converting sparse IndexedSlices to a dense Tensor of unknown shape. "
WARNING:tensorflow:From C:\tensorflow1\models\research\object_detection\meta_architectures\faster_rcnn_meta_arch.py:2017: get_or_create_global_step (from tensorflow.contrib.framework.python.ops.variables) is deprecated and will be removed in a future version.
Instructions for updating:
Please switch to tf.train.get_or_create_global_step
Traceback (most recent call last):
File “train.py”, line 184, in
tf.app.run()
File “C:\Users\esozeri\AppData\Local\Continuum\anaconda3\envs\tensorflow1\lib\site-packages\tensorflow\python\platform\app.py”, line 126, in run
_sys.exit(main(argv))
File “train.py”, line 180, in main
graph_hook_fn=graph_rewriter_fn)
File “C:\tensorflow1\models\research\object_detection\trainer.py”, line 391, in train
include_global_step=False))
File “C:\tensorflow1\models\research\object_detection\utils\variables_helper.py”, line 126, in get_variables_available_in_checkpoint
ckpt_reader = tf.train.NewCheckpointReader(checkpoint_path)
File “C:\Users\esozeri\AppData\Local\Continuum\anaconda3\envs\tensorflow1\lib\site-packages\tensorflow\python\pywrap_tensorflow_internal.py”, line 287, in NewCheckpointReader
return CheckpointReader(compat.as_bytes(filepattern), status)
File “C:\Users\esozeri\AppData\Local\Continuum\anaconda3\envs\tensorflow1\lib\site-packages\tensorflow\python\framework\errors_impl.py”, line 519, in exit
c_api.TF_GetCode(self.status.status))
tensorflow.python.framework.errors_impl.NotFoundError: Unsuccessful TensorSliceReader constructor: Failed to find any matching files for C:/tensorflow1/models/research/object_detection/faster_rcnn_inception_v2_coco_2018_01_28/model.ckpt

TensorFlow API yükleme adımlarını doğru bir biçimde gerçekleştirdiğinizde emin olun.

C’nin içinde tensorflow1 adında bir klasöre indirmişsiniz sanırım. Oradan çağırmaya çalışıyor dosyayı.

C:/tensorflow1/models/research/object_detection/faster_rcnn_inception_v2_coco_2018_01_28/model.ckpt

Yüklemede bir problem yoksa sadece dosya eksik olabilir. Şuradan faster_rcnn_inception manuel olarak indirip o klasöre atabilirsiniz.

Ayrıca sentdex’in videolarını da izlemenizi tavsiye ederim.

Teşekkür ediyorum. Şu an böyle bir hata/uyarı alıyorum. Bu durumda training doğru yapılmıyor gibi görünüyor: "Please switch to tf.train.create_global_step
WARNING:tensorflow:num_readers has been reduced to 1 to match input file shards.

INFO:tensorflow:Scale of 0 disables regularizer.
INFO:tensorflow:Scale of 0 disables regularizer.
INFO:tensorflow:depth of additional conv before box predictor: 0"

Elbette internette araştırmıştım. Bu öneri maalesef sonucu değiştirmemiştir.

Kullandığınız api de hata olarak bildirilmiş, https://github.com/EdjeElectronics/TensorFlow-Object-Detection-API-Tutorial-Train-Multiple-Objects-Windows-10/issues/76 çözüm de önerilmiş.