Raspberry Pi 3 üzerinde Intel Movidius Neural Compute Stick Kurulum Sorunu

Merhabalar;

öncelikle yavuz hocamın intel_movidius isimli yazısından kurulumu gerçekleştirmeye çalıştım. Yavuz hocam çok yardım etti sağolsun. Ancak bir yer varki aşamıyorum yardımlarınızı rica ediyorum.

cd ncappzoo/apps/live-image-classifier klasörünü içinde sudo make komutunu çalıştırdığımda aşağıdaki gibi bir hata alıyorum. bunu nasıl aşacağım bana adımları ve komutları göstererek yardım eder misiniz?

Last-modified header missing -- time-stamps turned off.

2018-03-28 22:40:15 (575 KB/s) - ‘./mean.binaryproto’ saved [786446/786446]

Traceback (most recent call last):
File “convert_mean.py”, line 3, in
import caffe
ImportError: No module named ‘caffe’
Makefile:5: recipe for target ‘all’ failed
make[2]: *** [all] Error 1
make[2]: Leaving directory ‘/home/pi/workspace/ncappzoo/data/age_gender’
Makefile:17: recipe for target ‘prereqs’ failed
make[1]: *** [prereqs] Error 2
make[1]: Leaving directory ‘/home/pi/workspace/ncappzoo/caffe/GenderNet’
Makefile:11: recipe for target ‘gendernet’ failed
make: *** [gendernet] Error 2
pi@raspberrypi:~/workspace/ncappzoo/apps/live-image-classifier $

arkadaşlar son aşamadayım. raspberrypi kamera modülü ile yavuz hocamın sayesinde çalıştırmak üzereyim. ancak son aşamaya geldiğimde kamera açılmıyor categories.txt dosyası yok diyor. çok aradım o dosyayı ama bulamadım. o txt dosyasını nasıl oluşturabilirim?

pi@raspberrypi:~/ncappzoo/apps/live-image-classifier $ python3 live-image-classifier-pi-camera-emre.py
/usr/lib/python3/dist-packages/picamera/encoders.py:544: PiCameraResolutionRounded: frame size rounded up from 960x540 to 960x544
width, height, fwidth, fheight)))

** (NCS real-time inference:5360): WARNING **: Error retrieving accessibility bus address: org.freedesktop.DBus.Error.ServiceUnknown: The name org.a11y.Bus was not provided by any .service files
Traceback (most recent call last):
File “live-image-classifier-pi-camera-emre.py”, line 158, in
main()
File “live-image-classifier-pi-camera-emre.py”, line 146, in main
infer_image( graph, img )
File “live-image-classifier-pi-camera-emre.py”, line 104, in infer_image
open( CATEGORIES_PATH ) if line != ‘classes\n’]
FileNotFoundError: [Errno 2] No such file or directory: ‘/home/pi/ncappzoo/tensorflow/mobilenets/categories.txt’

Tahminim birinin kodunu kullanıyorsun, keza dosyanın path’ini veriyor aldığın hata: “/home/pi/ncappzoo/tensorflow/mobilenets/categories.txt”

Şayet github’dan falan kopyaladıysan, orayı bir kontrol et.

Yukarıdaki hata mesajından anlaşıldığı kadarıyla ilk derleme aşamsında sorun yaşamış olabilirsin. Çünkü caffe kütüphanesi düzgün yüklenmemiş gözüküyor.

Blog yazısında önce ncsdk’ın düzgün derlendiğinden emin olmak gerekiyor daha sonra ise ncappzoo reposundaki örnekleri çalıştırmak için her örneğin kendi klasörüne girerek orada make komutu ile yeniden derleme işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde ncappzoo örneklerini sorunsuz çalıştırabilirsiniz.

USB üzerinden web cam ile örnekleri sorunsuz çalıştırmayı deneyiniz.

Movidius NCSDKv1 VM'de çalıştırma sorunu

çok teşekkür ederim yavuz hocam sorunu çözdüm. label.txt dosyası imiş bende gözüken categories değilmiş. şuan çalışıyor :slight_smile: süpersin hocam

Merhabalar ben de ncappzo yu derlerken import caffe hatası almıştım. Nasıl çözdünüz sorunu ?

Bu konu son cevaptan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.