Ozel dataset olusturma

Imagenet, ms-coco, cifar gibi acik datasetlerden belli bir kismi kullanabiliyor muyuz derken sunu kastediyorum mesela sadece icinden at resimlerini alabiliyor muyum veya ucak falan gibi. Tesekkurler.

Alabilirsin. Dataset’i iterate edip, label’ı senin isteğinle örtüşen resimleri kaydedersin olur biter.

Oncelikle tesekkurler, tamam bu yontem okey ama benim sordugum bi package falan var mi bunun icin sadece istenilen tag deki verileri cekmek icin

Niye özel bir şey olsun onu anlamadım. İndir dataseti, yaz bir for loop’u içine de bir tane if koy bu kadar yani. Çok kompleks bir şey değil ya da ben bir şeyler kaçırıyorum sorunda.

cok sey. diyorum ki neden 25 gb veri indiriyim sadece onu istiyorum boyle bir tool var mi varsa neler? farkli yontemleri sormadim cok yanlis geldin.

Sorunun herhangi bir yerinde ben datayı download etmek istemiyorum, havadan bana vahiyle insin bu data diye belirteydin keşke de kerpetenle sorunun detaylarını almak zorunda kalmasaydım.

Şirkette linki açamıyorum; ama soru ve cevapları belki işine yarar şu linkin:
https://www.quora.com/Is-there-any-way-to-automatically-download-images-from-the-ImageNet-if-you-have-the-xml-file-as-follow