Nvidia GPU'lu, VPS veya VM Cloud Hizmeti


#1

Merhaba,

Bir derin öğrenme projemizi deploy etmek için cloud hizmeti arayışı içerisindeyim. Proje dlib ve Caffe üzerine kuruldu bunun için GPU (tercihen Tesla M60, K80 vb.) hizmeti de veren bir cloud fiyat performans ürünü bir VM paketi arıyorum. Bu konuda tecrübesi deneyimi olan arkadaşlar, tecrübelerini deneyimlerini aktarırsa memnun olurum.

Şu an için Azure bu hizmeti veriyor fakat fiyatlar oldukça yüksek geldi.


#5

Bugün redditte yaptıkları bir benchmark’ı okuduğum lambalabs’ın productlarına da bakabilirsin:


#2

Ucuz bir şey bulabileceğini sanmam. Google/Microsoft/Amazon’un yarın öbür gün parasızlıktan kapanmayacağı garanti + müşteri hizmetlerinin ortalama ve/veya üstü olacağı da garanti. Zaten bu yüzden pahalılar.

Daha az tanınan, startupımsı bu hizmetleri veren şirketler var. Google’da yaptığım 2 saniyelik arama sonucu örneği: https://www.floydhub.com/ ve https://www.paperspace.com/ (hoş bunları google araması yapmadan da biliyordum)

Ama günün sonunda bu bulduklarına daha az para öderken karşılığında ne kaybedebileceğini iyi analiz etmen gerek.


#4

çok hızlı cevap gerekmiyorsa cpu üzerinden kullanabilirsiniz
Yada kendi makinanızı toplayıp onu server olarak kullanabilirsiniz
biz her ikisinide yapıyoruz


#3

Öncelikle teşekkürler,
floydhub işimi görmüyor maalesef, aslında kendi üzerinde kubernate hizmetide veren uçtan uca devops araçlarına sahip bir cloud hizmeti arıyorum. Google (Projeye özgü bazı özelliklerden dolayı TPU kullanamıyorum bu yüzden google cloud çözüm sağlayamıyor), AWS, Azure fiyatları yıllık kullanımda uçuk tutarlara yükseliyor.
Derin öğrenme projelerinde herkesin on-premise kullandığını düşünmüyorum , bu yüzden bu tür projelerde yer alan arkadaşların saha tecrübesini merak ediyorum.