Movidius NCSDKv1 VM'de çalıştırma sorunu

Merhabalar Youtube’da MarkJay isimli bir kanal takip ediyorum. Movidius ile raspberry’de yolo çalıştırmayı anlatıyor.
Buraya video listesini atıyorum;

Buradaki videoları izleyerek NCSDKv1’i VirtualMachine’me yükledim ardından tiny_yolo adlı dosyayı yükledim.
Anlatılanlara göre VM’de derleyip filezilla ile Raspberry’nize atıp çalıştırabilirsiniz bunları orada yükledikten sonra diyor.
Ben VM’de örneği çalıştırdığımda ise bu sorunu alıyorum.
afy@afy-vm:~/yoloNCS$ python3 py_examples/object_detection_app.py
[DEBUG/MainProcess] created semlock with handle 140086846402560
[DEBUG/MainProcess] created semlock with handle 140086846398464
[DEBUG/MainProcess] created semlock with handle 140086846394368
[DEBUG/MainProcess] Queue._after_fork()
[DEBUG/MainProcess] created semlock with handle 140086846390272
[DEBUG/MainProcess] created semlock with handle 140086846386176
[DEBUG/MainProcess] created semlock with handle 140086846382080
[DEBUG/MainProcess] Queue._after_fork()
Traceback (most recent call last):
File “py_examples/object_detection_app.py”, line 144, in
mvnc.SetGlobalOption(mvnc.GlobalOption.LOG_LEVEL, 2)
AttributeError: module ‘mvnc.mvncapi’ has no attribute ‘SetGlobalOption’
[INFO/MainProcess] process shutting down
[DEBUG/MainProcess] running all “atexit” finalizers with priority >= 0
[DEBUG/MainProcess] running the remaining “atexit” finalizers

Yardım ederseniz çok memnun olurum bir haftadır her şeyi denedim fakat yapamadım.

Şunu da belirteyim bilgisayarımdan(VM’de) NCSDKv2 yi yükleyip yoloncsv2 'yi çalıştırdığımda yapabiliyorum fakat Raspberry pi3’ümde de yapmam gerekiyor. Bitirme projem bununla alakalı yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

Merhaba,
Direk raspberry pi üzerinde derleyip çalıştırabilirsiniz.
Aşağıdaki blog yazısındaki adımları izleyerek 4. adımdaki hello_ncs.py örneğini çalıştırarak kurulumun başarılı yapıldığından emin olunuz. Daha sonra ncappzoo reposundaki diğer örneklere geçiniz.

Çok teşekkür ederim, deneyip haber vereceğim.

@yavuzkomecoglu Merhabalar hocam, bu örneği çalıştırdım, teşekkür ederim. Fakat ben Ubuntu üzerinden bir VM ile bu https://github.com/duangenquan/YoloV2NCS repoyu çalıştırmıştım ve bu repoyu uyarlayarak projemin bir kısmını yapmıştım. Bu örneği ben nasıl Raspberry Pi3’ümde çalıştırabilirim. Yardım ederseniz çok teşekkür ederim.

Hocam rahatsız ediyorum tekrardan,

konudakilerin aynısını yaptim fakat caffeyi importlayamıyor.
Sizi de rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama kendim caffe mi kurmalıyım, ilk örnekte tensorflow u kendimiz kurduğumuz gibi?

@ahmetfurkanyaldiz merhaba,
Başka bir konu başlığında ‘No module named caffe’ hatası için çözüm yazmıştım.
ncappzoo reposundaki örnekleri çalıştırmak için her örneğin kendi klasörüne girerek orada make komutu ile yeniden derleme işlemi yapmanız gerekmektedir.

YoloV2NCS örneği için ise, VM üzerindeki hangi adımları izlediysen normal şartlarda RasPi3 için de o şekilde ilerlemen yeterli olacaktır.
Repoda örnemli konu caffe modelini movidius’da kullanmak için graph’a çevirmek.

Sorun okadar basitmiş ki,
Ncsdkv2 nin raspberry pi ye yüklenmeyip sürekli takılmasının nedeni aslında swap dosyasının değerini artırmamam ile ilgiliymiş. Swap dosyasi islem boyutunu artırınca sorun çözüldü. Ncsdkv2 yüklendi ve yolov2ncs ile işlem yapabiliyorum. İlgilenenlere teşekkür ederim.

Bu konu son cevaptan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.