Makina Öğrenmesi Yol Haritasi

Ben şuan makina ögrenmesi ögrenmek için online eğitimleri izleyerek ilerliyorum, fakat egitimler bizim için her zaman yetersizdir. Bizim araştirma yapmamiz lazim. Mesela sayisal analiz konusu diyelim. Hoca bu konuyu 1-2 yöntem anlatarak bitiriyor. Fakat araştirdiğimiz da ise sadace sayisal analiz üzerine 800 sayfalik kitaplar var. Bircok konu üzerinde bunu gördüm.

Biz şimdi her konu için cilt cilt kitap mi bitirmemiz lazim? Şu kadar bilsen yeterli olur gibi sınırlandirmaya nasil yapabiliriz?

Not : Ne yapmak istediğimize göre degişebilir tabiki, hedefimiz makina ögrenmesi ve derin öğrenme algoritmalarini öğrenip proje geliştirmek olsun.

Merhaba @Abdulkadir,

Deep Learning Türkiye olarak yapay zeka alanında bilgi sahibi olmak isteyen, araştırmaya ve öğrenmeye meraklı kişiler için kaynaklar sunmaya çalışıyoruz. Yine başvuruları devam eden mentorluk programımız gibi çalışmalarla öncü olmaya çalışıyoruz.

Tabii ki öğrenmenin sınırı yoktur, ancak hem Coursera kursları hem de yukarıdaki kaynaklar size temelde yolu açacaktır. Gerisi sizin motivasyonunuz ile ilgilidir.

İyi çalışmalar!