Keras içindeki MNIST Veriseti ile Harici Bir Verisetinin Birleştirilmesi

Merhaba,

Şuan elimde kendi ürettiğim bir mnist veriseti gibi el yazısı rakamlardan oluşan bir veriseti var. Hepsi png formatında ve hepsi sınıflandırılmış şekilde, yani her görsel ait olduğu rakamın klasöründe olmak üzere bilgisayarımda bulunuyor. Keras’ın içinde yüklü gelen MNIST veriseti ile kendi verisetimi birleştirmek ve bu yeni verisetiyle birlikte bir ağ eğitmek istiyorum. Kendi elimdeki veriseti ile Keras’taki MNIST verisini nasıl birleştirebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Keras’tan resimleri oku, bir tensor’e at. Kendi oluşturduklarını oku, başka bir tensor’e at. Sonra iki tensor’u concat et.

Teşekkür ederim. Kendi resimlerimi Keras’ta nasıl okuyabilirim peki veriseti olarak? Orda sorun yaşadım. Flow from directory fonksiyonunu denedim fakat o şekilde okuduğumda Keras’daki ile birleştiremedim veri tipleri uymadığından dolayı.

Keras kullanmadığım için okuduğu veri tipine dair bir fikrim yok ama googleladığım kadarıyla

from keras.datasets import mnist
# the data, split between train and test sets

(x_train, y_train), (x_test, y_test) = mnist.load_data()

satırlarıyla keras üzerinden orijinal mnist’i okuyup, tensorlere atıyorsun. Bundan sonra kendi datanı okuyup, ilgili tensorlere ekleyeceksin.

Onemli olan iki veri setinin relativ buyuklukleri. 60000lik MNIST setine en az bir %5-10luk ilave yapmak lazim ki bir ise yarasin. Eger ufak bir set eklersen gole maya calmak olur ibreyi oynatmaz.