Google Colab'da TensorBoardLog'larını nasıl görebilirim?

Merhabalar,
Google Colab da modelimi eğitip
TensorBoardLogs,h5 ve cvs olarak da kaydetmiş bulunuyorum.
Ancak bu verilerin grafiklerini göremiyorum nasıl görebilirim.
TensorBoard’ı google colab da nasıl çalıştırabilirim?

Ek olarak şuan da elimde bulunan verinin grafiklerini nasıl okuyabilirim tekrar train etmeden mümkün mü?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Google Colab üzerinde Tensorboard kullanımı için tensorboardcolab paketinden yararlanılabilir.

Keras ile eğitim sırasında logları kaydetmek için TensorBoard callback’ini ekleyerek log dosyalarınızı kaydediniz.

Colab üzerinde pip ile tensorboardcolab kurulumunu yapınız ve tensorboardcolab paketini import ediniz.

Tensorboardcolab sayesinde Colab üzerinden başlatılan Tensorboard’a dışardan erişim için ngrok ile http yönlendirmesi yapılıyor ve dışardan Tensorboard uygulamasına erişim imkanınız sağlanıyor.

Örnek çalışma dosyasına BURADAN erişebilir ve yorum satırlarından log almak için eklenen satırları görebilirsiniz

Örnek çalışma dosyasının online Tensorboard uygulamasına BURADAN erişebilirsiniz.

Ek olarak daha önce eğitim yaptığınız ve elinizde tensorboard log dosyaları var ise Google Drive yetkilendirme (authorization) ile drive eşlemesini sağladıktan sonra örnek aşağıdaki şekilde log klasörünüzü TensorBoardColab() metoduna parametre olarak vererek online şekilde Tensoboard üzerinde grafikleri görüntüleyebilirsiniz.

image

Yavuz hocam bende Colab üzeri yapmaya çalıştım fakat sürekli hata veriyor. Graph ı görüntülemiyor. TensorbaorLog’u gösteriyorum hata veriyor daha sonra burdan da siliyor ve drive ana dizinine log klasörü açıyor.Ekran%20Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1 ne gibi bir sorun olabilir acaba daha önceden karşılaştınız mı?