Ethem Alpaydın Yapay Öğrenme Kitabı Hakkında

Bu kitabı almak istiyorum ama ilk basımı 2011. Bilgiler hızlı değiştiği için biraz geride kalmış olabilir diye düşünüyorum. şu sıralar bu kitabı okuyan var mı? güncel bir kitap mıdır? bu kitap başlangıç için iyi olur mu? güncel bilgiler olup olmaması biraz kafamı karıştırıyor.

Türkçe baskısı Türkçe olduğu için çok fazla kavram kargaşasına yol açıyor. Ben okuyamamıştım. Takıldığın yerleri internetten bakmak istediğinde sorun yaşatıyor. İmkanın varsa ingilizce olanını alman temel teorileri kavramak adına faydalı olacaktır.

Türkçe baskısını ben de almıştım. Fakat yukarıdaki yoruma katılıyorum kesinlikle faydalı olmuyor. Terimlerin hepsi türkçeye döndüğü için dahada karmaşık hale geliyor. Kitabı tam olarak bu sebepten takip edemediğim için konuların güncelliği hakkında tam emin olamıyorum maalesef fakat konu bazlı çoğu konuyu içeriyordu. İngilizce baskısını satın alabiliyorsan tercih edebilirsin.

İngilizcesine baktım ama bulamadım. Türkçe olan zor mu anlaşılıyor? Birde bilgiler güncel mi? Şimdiki bilgilerle arasında çok fark var mıdır?

Bence Ethem beyin kitabı başlangıç için iyi bir kitap değil.Türkçe olarak şu beyefendinin kitabını öneriyorlar. Şahsen ben okumadım.İngilizce isterseniz başka kitaplar önerebilirim.