Colab da tensorflow ile görüntü işleme

Herkese merhaba forumda yeniyim ve yanlış bir şey yaptıysam şimdiden özür dilerim. Öncelikle ben Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencisiyim ve bu tür konulara merakım fazlasıyla oldu fakat tam olarak nerden başlıcağımı bilemediğim için Youtube üzerinden videolar ile başladım. Videolarda genlde kullanılan bilgisayarlar üst seviye olduğu için hiç bir projenin sonunu getiremedim. Araştırma yaptıktan sonra ücretsiz olarak Colab üzerinden güçlü bilgisayarlara ulaşarak yapabileceğimi öğrendim fakat onuda araştırmama rağmen kendi fotoğraflarımı sistemde eğitip ardından test etmeyi beceremedim. Tensorflow kullanarak yapabiliceğimi biliyorum fakat colab da bunu nasıl başara bilirim eğitilmiş veriyi nasıl alabilirm bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim…

colabla ilgili

bu yazılara bakabilirsiniz.
Ama benim sorunuzdan anladığım Öncelikle Basit ve küçük uygulamalar bilginizi pekiştirin, ne niye niçin yapılır öğrenin sonra daha büyük işlere başlayın

İlginiz için teşekkür ederim… Bir yarışmaya katılıyoruz ve görüntü işleme kullanmamız gerekiyor o yüzden bir an önce bu konuda birşeyler yapmam gerekiyor. Bu sebepten dolayı direk bu konulara bakmaya başladım aslında