Çıkan hatanın hangi programcıya ait olduğunu bilmek için ne yapabilirim?

herkese merhaba

benim elimde şöyle bir data var.

kullanici id - hata sayfasi - firma id

5 a.php 5
7 p.php 3
2 k.php 2
5 a.php 1
2 a.php 5

bu data hangi firmanın hangi sayfasında hata çıkmış şeklinde. örnek 5 nolu firmanın a.php dosyasında bir problem olduğunda 5 nolu kullanıcıyı(programcı) ilgilendiriyor ve o hallediyor. daha sonra yine aynı firmadan a.php dosyasından hata gelirse otomatik bu hata 5 veya 2 nolu kullanıcının olabilir. veya bu hataya %80 5 nolu kullanıcı %20 2 nolu kullanıcının olabilir demesini istiyorum. çünkü bu sayfa kimin diye uğraşan bir arkadaşımız oluyor. onun önüne hata düştüğü zaman bu sayfayla genelde kim ilgilendiğini otomatik olarak görebilecek. hatta bu arkadaşı bu işten azat edeceğiz algoritmamız kendisi kiminse ona yönlendirecek.

makina öğrenmesine yeni giriş yapmış biriyim. udemyden sadi evren şeker ve kaan can yılmazın videolarını izliyorum. bu işin testini knime ile yapmaya çalıştım ama pek beceremedim. decision tree learner ile yapınca %33 lük bir verim alıyorum : ) hangi algoritma verimli olur tam kestiremiyorum.

tavsiyelerinizi alabilir miyim? makina öğrenmesi ile bu datayı nasıl işleyip güzel sonuçlar alabilirim?

Merhaba @yavuz,

Konunuzu isteğiniz üzerine kapatıyorum.

İyi çalışmalar!