AR Gözlüğü ile beraber kullanılabilecek robotik cihaz önerisi?

Merhabalar,
Görüntü tanıma ve işleme özellikleri olan bir gözlük tasarlamaya ve bununla ilgili ileri zamanlarda da bireysel çalışmaya karar verdim, fakat üniversite de bir grup arkadaşla beraber bir takım oluşturup yarışmalara katılmak için ürün tasarımı yapma konusunda tartışmaya başladık. Bu toplulukta da bu tarz teknolojilerin çoğundan haberdar olan insanlar ağırlıkta olduğu için sizlere danışmak istedim.

IEEE gibi oluşumlardan bağımsız, başlangıçta sponsor desteği gerektirmeyecek küçük veya orta ölçekli hangi dallarda deneme yapılabilir sizce?
Araba projeleri, İHA projeleri gibi seçenekleri doğrudan eledik. Hem üniversitemizde bol takım bulunuyor hemde bütçe önemi yüksek projeler.

Ayrıca gözlüğü geliştirip kullanmamızı da gerektirecek bir alan olsa çok daha iyi bir seçenek olabileceğini düşünüyorum.

Su altı aracı tasarımı, robot dövüşleri için robot tasarımı bizim ilk aklımıza gelenler oldu…
Fikirlerinizi duymak isterim. :slight_smile:

Intel in gozluk projesinde calismistim. (https://www.theverge.com/2018/2/5/16966530/intel-vaunt-smart-glasses-announced-ar-video).
Market cok fazla umit vermedigi icin(intel olceginde) -ciddi bir yatirim sonrasinda- projeyi kapattilar.

SnapChat gibi firmalar bildigim kadariyla calismaya devam ediyorlar. Apple da bu konuda uzun zamandir gizli calisiyor ancak bir urun cikarmadilar. Google u biliyorsunuzdur.

Eger gozlugun uzerine bir kamera koyarsaniz privacy sorununuz olur. Bazi isletmeler Google gozlukle iceri girmeyi yasaklamislardi. Zira bilemiyorsunuz sizden izinsiz kayit yapip yapmadiklarini.

Endustriyel amacli kullananlar var. Bir firma realtime video chat yapiyor (https://atheerair.com/) gozlukle. Porche du yanilmiyorsam teknik servis elemanlarina realtime destek veriyor bu gozlukle. Birkac firma daha musteri olmustu buna.Use case lere bakin isterseniz.

Ses kayit cihazi koyup ses/komut tanima yapabilirsiniz. Ama tum bunlari gozluk uzerinde bitirmeniz yada mobile a tasimaniz gerekebilir,

Kolayliklar diliyorum